Tulipanaksjonen 2026

Publisert av Grete Skrede den 15.03.26. Oppdatert 16.03.26.

Tulipanaksjonen

Lions Tulipanaksjon er en årlig landsdekkende innsamlingsaksjon hvor pengene går til forebyggende arbeid for barn og unge. I samarbeid med LC Ås er vi med på å tilby tulipanbuketter mot et økonomisk vederlag i Ås sentrum den siste helgen i april. Disse dagene er vi å se i Ås sentrum med informasjonsmateriell og tulipanbuketter.

En del av overskuddet fra aksjonen går til et sentralt fond, Lions Tulipanfond, som driver MITT VALG. Dette er et program i sosial og emosjonell læring (SEL), som bygger livsmestring og god psykisk helse. Mottoet til programmet er "Det er bedre å bygge barn enn å reparere voksne".

Gjennom MITT VALG øver barn og unge på nye ferdigheter der de lærer å ta vare på seg selv og andre. Systematisk og langsiktig arbeid med MITT VALG bidrar til at barn og unge mestrer samspill med andre og tar ansvarsfulle valg.

I skoleåret 2025-2026 er det tre barneskoler i Ås (Solberg, Åsgård og Rustad) som bruker programmet med støtte fra Tulipanfondet og Lionsklubbene i Ås og vi arbeider med å få med flere skoler.